Betyg: 42008-10-08, kl 14:13, om Egg and MilkAmerican Diner stil, där dom har bagles, amerikanska pankakor, våfflor omelett mm på menyn. Bagels är väldigt goda, fast smakar dock inte exakt som i USA, där dom är lite mer kompakta. Jag har käkat Pastrami Bagel där som är väldigt god! Bra ställe!
Betyg: 42008-10-08, kl 08:58, om City BackPackers HostelBackpackers Hostel har ett trevligt café i gatuplan, som dessutom har gratis wifi. Om man inte har något emot backpackers (eller tvärtom tycker att det är kul att sitta och smyglyssna på deras Stockholmsupplevelser!) så är det här ett bra ställe. Dessutom kan man läsa Herald Tribune och en del andra bra tidningar.
Betyg: 52008-10-07, kl 08:58, om Moda CaféSjukt impad. Man går in på HM och vidare upp. Sjysst inredning, bra kaffe och helt öppet snabbt nät. De hade till och med en riktigt god minimuffin!
Betyg: 42008-10-04, kl 14:01, om Publik Restaurang och BarRiktigt soft stämning, med god mat, DJ och bubbel på helgen. Snabb wifi... och viktigast av allt, gott om eluttag! (Något som det står på tok för lite om i platsbeskrivningar här på siten...)
Betyg: 52008-10-01, kl 11:32, om PusterviksbarenSitter nu på Pustervik och uppkopplingen gick hur lätt som helst. Som alltid skön musik i lagom volym, stora ytor att röra sig på, genomtrevlig personal utan att vara käck, puls från järntorget som inte stör. Kalasgoda luncher till snälla priser och goda parkeringsmöjligheter.
Betyg: 42008-10-08, kl 14:13, om Egg and Milk
American Diner stil, där dom har bagles, amerikanska pankakor, våfflor omelett mm på menyn. Bagels är väldigt goda, fast smakar dock inte exakt som i USA, där dom är lite mer kompakta. Jag har käkat Pastrami Bagel där som är väldigt god! Bra ställe!
0 0 Från Wifikartan.seBetyg: 42008-10-08, kl 08:58, om City BackPackers Hostel
Backpackers Hostel har ett trevligt café i gatuplan, som dessutom har gratis wifi. Om man inte har något emot backpackers (eller tvärtom tycker att det är kul att sitta och smyglyssna på deras Stockholmsupplevelser!) så är det här ett bra ställe. Dessutom kan man läsa Herald Tribune och en del andra bra tidningar.
0 1 Från Wifikartan.seBetyg: 52008-10-08, kl 06:39, om Da Matteo Torrefazione
Toppenställe med underbara pizzor och en härlig innergård!
0 0 Från Wifikartan.seBetyg: 52008-10-07, kl 08:58, om Moda Café
Sjukt impad. Man går in på HM och vidare upp. Sjysst inredning, bra kaffe och helt öppet snabbt nät. De hade till och med en riktigt god minimuffin!
0 0 Från Wifikartan.seRekommenderas starkt!
Betyg: 42008-10-07, kl 06:38, om Gröndals bibliotek
Ligger bra i området, nära kommuniktioner såsom tvärbanan och bussar.
0 0 Från Wifikartan.seBetyg: 42008-10-06, kl 21:33, om Scandic Anglais Restaurang
Nätet fungerade bra. Stället där man möter folk man känner på Jaiku.
0 0 Från Wifikartan.seBetyg: 42008-10-04, kl 14:01, om Publik Restaurang och Bar
Riktigt soft stämning, med god mat, DJ och bubbel på helgen. Snabb wifi... och viktigast av allt, gott om eluttag! (Något som det står på tok för lite om i platsbeskrivningar här på siten...)
0 0 Från Wifikartan.seBetyg: 52008-10-02, kl 15:07, om MAX Hamburgare
snabbt och enkelt. Man kom in direkt utan några som helst problem.
0 0 Från Wifikartan.seBetyg: 52008-10-01, kl 11:32, om Pusterviksbaren
Sitter nu på Pustervik och uppkopplingen gick hur lätt som helst.
0 0 Från Wifikartan.seSom alltid skön musik i lagom volym, stora ytor att röra sig på, genomtrevlig personal utan att vara käck, puls från järntorget som inte stör.
Kalasgoda luncher till snälla priser och goda parkeringsmöjligheter.
En klar 5:a på alla sätt.
Betyg: 42008-10-01, kl 09:01, om Evas Paley
Finns lite uttag vid fönsterborden, kan lite hög tjöt-nivå pga av studenter från Hvitfeldtska.
0 0 Från Wifikartan.seHar en pasta-buffe för 59 spänn annars löjligt dyrt som vanligt och det vanliga kaffet smakar bränt pizzeria-kaffe.
Inga problem med uppkopplingen, sitter en del och arbetar där så man känner sig inte ensam.
Men,
kan inte låta bli att sakna gamla Paley innan de tog bort all atmosfär och den goda goda cafe complen.