Chokladbollen

Café precis vid Sankt Eriksplans tunnelbaneuppgång. Två våningar med gott om plats. Har gratis trådlöst internet, och gott om eluttag. Chokladbollen lever upp till sitt namn då man kan välja och vraka mellan många olika chokladbollar som görs på plats. Det serveras även maträtter, allt från kycklingspett, sallader, hälsotallrikar till grillade mackor. Cafét har utökat sina öppettider till 20:00+. uppdatera info om stället

Adress: Sankt Eriksgatan 92, 11362 Stockholm
Tel: 08-309196
Recensera Chokladbollen...
klicka på en stjärna!
Working...

Recensioner av Chokladbollen:

Sortera efter: Relevans Datum Betyg

  • 3

    Betyg: 4Bra och rymligt café i två våningar. Serviceminded personal!
    Det som drar ner betyget något är att det är dunkel belysning vilket kan göra det svårt att sitta och läsa, men sitter man bara med laptop-arbete funkar det bra.

    0 0 2010-01-13 kl. 17:55
  • 1

    Betyg: 4Tyvärr var aftereightbollarna slut. Deras nät krånglade för mig så jag körde på Telia Homerun vilket hade bra täckning där. Kan varit min nya bärbara som krånglade med nätet (tydligen något med b43 modulen i linux). Kaffet var ok, men 5kr för påtår känns lite snålt med tanke på storleken på kopparna.. Men trevlig personal!

    0 0 2009-09-14 kl. 21:41
  • 9

    Betyg: 4Deras kaffechokladboll är verkligen i en division för sig. Deras varma mozzarellamacka med pesto och torkade tomater var precis vad man väntar sig och personalen var fantastiskt servicefokuserad sist jag var där. Utöver detta fick deras uppkoppling min pod att gå upp i brygga. Chokladbollen är ett favoritfikaställe. Det enda negativa är möjligen en osympatisk chef som sitter ute på uteserveringen och röker... Bu för det!

    0 0 2008-08-05 kl. 21:43
  • 1

    Betyg: 4trevligt lunch cafe med fräscha sallader som man blir rejält mätt på!
    trevlig personal och stans godaste aftereght chokladbollar!

    0 0 2008-07-26 kl. 16:15